Reach Stacker - Konteyner Taşıma Forkliftleri

45 ton ağırlığındaki konteynerlerinizi taşımak, yükleme indirme yapmak için sabit vinçler le çalışmak zorunda kalmaycağınız aynı zamanda vinçlere göre çok daha hızlı olan bomlu konteyner taşıma forkliftleri.
Reach Stacker- Konteyner istiflemede en büyük yardımcımız
Caption

Limanlarımız her geçen gün büyüyor, deniz ticareti artıyor. Özellikle son yıllardaki özelleştirme dalagasıyla neredeyse bütün limanlarımız özel sektöre devredildi. Bir o kadar da yeni Liman yatırımı yapıldı.

Eknomide ki büyümeye paralel olarak Konteyner taşımacılığı da ciddi ölçülerde büyüdü. Konteyner sayısının çok artması limanlarda yeterli alan olmaması nedeniyle çevre bölgelerde boş alanlarda Antrepolar kurulmasına ve Kontyenerlerin bu alanlarda stoklanmasını sağladı.

Arsayı bulmak kolay fakat Konteyner sabit hacimli 40-45 ton arası bölünemez bir ağırlığa sahip olduğundan bunların hareket ettirilmesi ve istiflenmesi yeni bir Forklift türüne ihtiyaç duyulmasına ve kullanılmasına neden oldu. Reach Stacker- Uzun Bomlu bir tür forklift.

Dolu bir konteyner 45 ton a kadar ağırlıkta olabiliyor. 20'lik ( foot) ve 40' lık (foot): 6 m ve 12 metre lik 2 tipi olan konteynerler Vinç, 45-50 tonluk Çatallı forklift ve Reach Stacker tipi araçlarla hareket ettirilebilir ve istiflenebilir.

Vinç'in hareket yavaşlığı veya limanlarda kullanılan Özel konteyner vinçlerinin belirli hatlar üzerinde hareket dışında esnek olmaması nedeniyle en iyi alternatif Forklift veya Reach Stacker kullanımı olmaktadır.

Forkliftin daha dar alanda çalışmak ve daha seri olması gibi bazı avantajlı olduğu alanlar olmakla beraber Reach Stacker'ın Arkadaki konteynerlara ulaşabilmesi gibi bir avantajı olması nedeniyle Türkiye de daha çok kabul görmüştür. Aynı şekilde Amerika da Forklift yoğun kullanılırken Avrupa ve Asya da Reach Stacker daha yaygındır. Zaten biraz da bu nedenle en büyük Reach Stacker üreticileri Avrupa da dır.

Bugün Reach Stacker'lar 6 tane Konteyner'ı üst üste istifleyebileceği gibi arkaya doğruda 3 sıra istifleme yapabilir.

Konteyner ebatına göre açılıp kapanan özel ataşmanları ile konteynerleri üzerlerinden yakalayarak kolaylıkla hareket ettirebilir, istifleyebilir.

Reach Stacker markaları: Kalmar, Fantuzzi, Ferrari, Terex, Linde, Hyster, Taylor, SMV

avatar

Forklift.gen.tr de Yazar
View Articles

Yorumunuzu bırakın
*
Benzer İçerikler