Bilgi

Türkiyede Modern depoculuk ve İstifleme Makinaları

Modern depoculukta Türkiye ne durumda! Yeni yapılan depolarımızda modern depoculuk adına ne yatırım yapılıyor.
Bilgi

Dar Koridor Makinaları

Dar Koridor Makinaları: Modern depoculuğun vazgeçilmezleri. Özellikle 10-15 m arası yüksek depolarda ve 1.5 kadar dar aralıklarda çalışabilen bu makinaların depo yer kazanımına katkısı çok fazladır. Operatörün aşağıdan kullandığı Turret Truck ve operatörün asansörle beraber yükseldiği Man-Up Truck olmak üzere 2 çeşit forklift türü ve 15-50 m yüksekliklerde çalışabilen Kreyn tipi mevcuttur. Arsa maliyetlerinin yükselmesiyle özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde alandan kazanmak için yüksek depoloma sistemleri kullanmak zorunluluğu oluşuyor.
Bilgi

Forkliftlerde LPG kullanımı

LPG Forkliftler gerçekten çevreye duyarlı ve temiz yakıt mı kullanıyor. Önce konuyu başka bir yönden ele alalım. Bu soru her zaman bütün satıcıların karşısına çıkıyor. Eski kafa yapılı insanlar kullanım yeri kapalı veya açık olsun farketmeden direk olarak Dizel forklift isterken, çevreye duyarlı firmalarda çalışanlar isteyerek veya zorunluluktan Akülü forklift ile LPG forklift arasında tercih yapmaya çalışıyorlar.
Bilgi

En iyi forklift markası hangisidir? En büyük marka mı en iyidir?

En iyi forklift markası hangisidir? Forklift alırken en önemli soru hangi markayı almalıyım? Bu soruya cevap verebilmek için sıralamalara bakılır, Türkiye'nin, Dünya'nın en iyi forklift markası hangisidir sorusuna cevap aranır.
Bilgi

Reach Stacker - Konteyner Taşıma Forkliftleri

45 ton ağırlığındaki konteynerlerinizi taşımak, yükleme indirme yapmak için sabit vinçler le çalışmak zorunda kalmaycağınız aynı zamanda vinçlere göre çok daha hızlı olan bomlu konteyner taşıma forkliftleri.
Bilgi

Dünya Forklift Pazarı Ne Kadar Büyük?

Küresel forklift pazarının büyüklüğü 2022'de 58,9 milyar ABD doları olarak gerçekleşti ve 2022-2027 tahmin döneminde %7,5'lik bir Bileşik Büyüme Oranı ile 2027 yılına kadar 84,5 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor.
Bilgi

Türkiye'nin Forklift İthalatı 2022

2022 Yılı ithalat rakamları 2020 - 2021 karşılaştırmalı